Sensacja w Pucharze Ligi Angielskiej! Leicester City nie zagra w finale

Leicester City niespodziewanie odpadł w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Zespół Brendana Rodgersa przegrał na Villa Park 1:2 z Aston Villą. W pierwszym spotkaniu na King Power Stadium padł remis 1:1.

Leicester City w półfinale EFL Cup rywalizował z Aston Villą i był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. W pierwszym spotkaniu rozegranym 8 stycznia na King Power Stadium padł zaskakujący remis 1:1. Rewanż odbył się we wtorek wieczorem na Villa Park.

Derby Manchesteru w Pucharze Ligi Angielskiej

Leicester City odpadł z Pucharu Ligi Angielskiej

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy. W 12. minucie kapitalnym podaniem popisał się Jack Grealish, a bramkę zdobył Matt Targett.

Na odpowiedź Leicester trzeba było czekać aż do 72. minuty. Harvey Barnes z lewego skrzydła dograł piłkę na środek pola karnego, a Kelechi Iheanacho wyrównał na 1:1.

Gdy wydawało się, że będziemy świadkami rzutów karnych (regulamin Pucharu Ligi mówi, że nie ma dogrywek, gdy po regulaminowym czasie jest remis), to ostatnią akcję zdołał jeszcze przeprowadzić zespół Aston Villi. Ahmed Elmohamady dośrodkował piłkę na pole karne, a tam zza pleców obrońców Leicester wyskoczył nagle Trezeguet, który oddał strzał z pierwszej piłki i pokonał bezradnego Kaspera Schmeichela.

Aston Villa (aktualnie 16. miejsce w lidze) sensacyjnie wygrała 2:1 z Leicester City (trzeci w Premier League) i awansowała do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Rywalem zespołu Deana Smitha będzie lepszy z pary Manchester United - Manchester City. W pierwszym spotkaniu piłkarze Guardioli wygrali pewnie na wyjeździe 3:1. Rewanż został zaplanowany na środowy wieczór na Etihad Stadium (początek o 20:45).