Juergen Klopp wściekły na decyzję władz związku. Zapowiedział grę juniorami

- Wiem, że to niepopularna decyzja, ale tak to właśnie widzę. Premier League poprosiła nas o respektowanie przerwy zimowej i to zamierzamy zrobić - powiedział Juergen Klopp na konferencji prasowej. Niemiec zapowiedział w ten sposób wystawienie rezerwowego składu na powtórzone spotkanie Pucharu Anglii z Shrewsbury.

Do niespodziewanego rezultatu doszło w spotkaniu 4. rundy Pucharu Anglii, w którym Liverpool grał z trzecioligowym Shrewsbury Town. "The Reds" prowadzili już 2:0, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Remis w FA Cup oznacza, że mecz trzeba będzie powtórzyć - w Pucharze Anglii dogrywek i serii rzutów karnych bowiem nie ma.

Młody kibic wbiegł na murawę, aby zdobyć koszulkę piłkarza Liverpoolu. Czy mu się to udało?

Juergen Klopp wściekły na decyzję władz angielskiego związku piłkarskiego. Zapowiedział grę juniorami

Angielska federacja zdecydowała, że powtórzony mecz zostanie rozegrany 4 lutego, w trakcie 13-dniowej przerwy zimowej. Z jej decyzją nie zgadza się jednak trener Liverpoolu, Juergen Klopp. - W kwietniu 2019 roku otrzymaliśmy list z Premier League, w którym zostaliśmy poproszeni o przestrzeganie przerwy zimowej. W tym czasie mamy nie organizować sparingów i meczów o stawkę. Powiedziałem już chłopakom, że będziemy mieć przerwę - powiedział Niemiec na konferencji prasowej. - To oznacza, że w powtórce z Shrewsbury zagrają nasze dzieciaki - dodał.

- Chodzi o dobro piłkarzy. Oni potrzebują odpoczynku fizycznego i psychicznego. Tacy zawodnicy jak Jordan Henderson, Virgil van Dijk, Georginio WIjnaldum, Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah, czy Sadio Mane w ogóle nie mieli wolnego - podkreślił Klopp.

Jeżeli Liverpool w powtórzonym meczu Pucharu Anglii rzeczywiście zagra juniorami, będzie to druga taka sytuacja w tym sezonie. Do pierwszej doszło w grudniu ubiegłego roku, gdy kilkanaście godzin przed półfinałem klubowych mistrzostw świata z Monterrey, "The Reds" musieli rozegrać ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej. Wystąpili w nim juniorzy, którzy przegrali aż 0:5.

Klopp buntuje się, by uświadomić władzom błędy?

Wielu ekspertów i kibiców chwali Kloppa za jego decyzję o oszczędzeniu zawodników, którym obiecał zasłużoną przerwę. Są jednak też tacy, którzy zauważają, że gra juniorami wcale koniecznością nie jest, bo w pierwszej kadrze Liverpoolu jest kilku piłkarzy, którym brakuje ogrania meczowego. Wymienił ich James Pearce z portalu The Athletic. To m.in. Dejan Lovren (670 rozegranych minut w tym sezonie), Joel Matip (630), Divock Origi (423), Adam Lallana (337), Naby Keita (197), czy Xerdan Shaqiri (175).

Wystawianie juniorów i wysyłanie na mecz trenera drużyny U23, Neila Critchleya może mieć więc inne zadanie, niż tylko odpoczynek gwiazd - uświadomienie władzom angielskiej federacji przeładowania kalendarza meczów.