Mesut Oezil bliski odejścia z Arsenalu. Zaskakująca oferta dla Niemca

Mesut Oezil, ofensywny pomocnik Arsenalu, jest bliski przeprowadzki do DC United, klubu z MLS - donosi "The Washington Post".
Zobacz wideo

Mesut Oezil występuje w Arsenalu od 2013 roku, kiedy trafił na Emirates Stadium z Realu Madryt. W barwach klubu z północnego Londynu rozegrał już ponad 200 spotkań, ale obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Na koncie ma 14 ligowych meczów. W tym czasie zaliczył zaledwie jedną asystę i nie strzelił żadnego gola. Zawodzi także klub 31-latka. Arsenal zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w lidze.

Coraz częściej mówi się, że Niemiec o tureckich korzeniach może opuścić Premier League. Kilka dni temu turecki serwis "Fotomac" informował, że ofensywny pomocnik może zasilić Fenerbahce Stambuł. Z kolei "The Washington Post" twierdzi, że Oezil jest bliski przejścia do DC United, klubu z MLS. Amerykanie jeszcze w styczniu mają złożyć oficjalną propozycję transferu.

Fachowy portal "Transfermarkt" wycenia pilkarza na 22 miliony euro, ale Arsenal prawdopodobnie zaakceptowałby niższą kwotę.

Więcej o: