Manchester United o krok od dużego wzmocnienia. Wielkie pieniądze za portugalskiego pomocnika

Zdaniem Sky Sports, Manchester United porozumiał się ze Sportingiem Lizbona w sprawie transferu Bruno Fernandesa. Portugalczyk już wcześniej uzgodnił z "Czerwonymi Diabłami" warunki kontraktu.

W ostatni wtorek brytyjskie "Metro" informowało, że Manchester United ma nadzieję na dalsze rozmowy ze Sportingiem Lizbona w sprawie pozyskania Bruno Fernandesa. Oba kluby rozmawiają od kilku dni na temat przejścia Portugalczyka na Old Trafford i zdaniem Sky Sports wreszcie doszły do porozumienia.

Afera obyczajowa w Manchesterze City?

Zobacz wideo

Fernandes w Manchesterze?

Sporting początkowo żądał większych pieniędzy za ofensywnego pomocnika, ale znalazł się w kłopotach finansowych i jak najszybciej potrzebuje środków. Manchester ma zapłacić za Fernandesa 43 mln funtów. Dodatkowo do portugalskiego klubu może trafić 17 mln funtów w ramach bonusów. Sam zawodnik także porozumiał się z "Czerwonymi Diabłami". Podpisze umowę do czerwca 2025 roku, a za sezon zarobi ponad 6 mln funtów.

25-latek w tym sezonie w 26 meczach strzelił 15 goli i miał 13 asyst. Do Sportingu przeszedł dwa lata temu z Sampdorii Genua.

Więcej o: