Juergen Klopp zapytany o dominację Liverpoolu w Premier League. "Rywalizacja jest zbyt duża"

Liverpool zmierza po mistrzostwo Anglii, a Juergen Klopp został zapytany, czy jego zespół może zdominować Premier League jak Manchester United sir Alexa Fergusona.

Czy to będzie ten sezon? Liverpool od 1990 roku czeka na kolejne mistrzostwo Anglii. Zdaniem wielu komentatorów "The Reds" mają tak gigantyczną przewagę w Premier League, że już nikt ich nie może pozbawić tytułu. Po 21 meczach mają 14 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i jeden mecz rozegrany mniej. W tym sezonie jeszcze nie przegrali w lidze, a tylko raz zremisowali. 

Ekspert wskazał kluczowego piłkarza Liverpoolu. Bez niego nie byłoby tych sukcesów:

Zobacz wideo

Liverpool będzie dominował jak Manchester United?

W niedzielę ekipa Juergena Kloppa zmierzy się z u siebie z Manchesterem United. Niemiecki trener został zapytany, czy jego zespół może nawiązać do sukcesów "Czerwonych Diabłów", gdy prowadzone przez sir Alexa Fergusona trzynastokrotnie wygrywały Premier League. - Nie sądzę, by można było jeszcze kiedykolwiek osiągnąć podobne sukcesy z jednym klubem – powiedział Klopp na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec Liverpoolu woli tonować nastroje. Jego zdaniem w Anglii jest wiele uznanych drużyn, które mogą rywalizować z "The Reds" i przez to długoletnia dominacja jego piłkarzy jest niemożliwa. - Musimy spokojnie i cierpliwie dokończyć sezon, wciąż utrzymywać wysoką dyspozycję. Generalnie jednak w Anglii jest wiele drużyn z dużym zapleczem finansowym, rywalizacja jest zbyt duża, by tak regularnie wygrywać ligę, jak robił to Manchester - dodał były trener Borussii Dortmund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.