Arsenal chce piłkarza Bayernu Monachium. Wzmocnienie składu jest konieczne

Jerome Boateng może przenieść się z Bayernu Monachium do Arsenalu Londyn - informują angielskie media. Niemiec od dłuższego czasu zawodzi w stolicy Bawarii.

Bayern Monachium ma w tym sezonie spore problemy w obronie. Łatwo traci bramki, a symbolem nieporadności mistrzów Niemiec w defensywie jest Jerome Boateng. Niemiec od dłuższego czasu jest w słabszej formie i niewykluczone, że w zimowym oknie transferowym będzie chciał odejść. Zdaniem angielskich mediów, Boateng może trafić do Arsenalu, który szuka obrońcy.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo

Arsenal szuka wzmocnień w obronie

"Kanonierzy" bardzo słabo radzą sobie w tym sezonie. Są dopiero na 10. miejscu w Premier League, a w 21 kolejkach stracili aż 30 goli. Dodatkowo podstawowy defensor Arsenalu Calum Chambers doznał ostatnio urazu więzadeł i nie zagra przez 9 miesięcy. W tej sytuacji londyński klub będzie szukał wzmocnień i może zdecydować się na Boatenga.

Z kolei "The Telegraph" donosi, że Arsenal za Chambersa będzie chciał sprowadzić Nathana Ake'a. 24-letni holenderski obrońcy jest zawodnikiem Bournemouth.

Więcej o: