Wielki powrót Łukasza Fabiańskiego! Polak obronił rzut karny w meczu z wiceliderem Premier League [WIDEO]

Łukasz Fabiański powrócił do składu West Hamu i natychmiast popisał się znakomitą interwencją. Polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Demaraya Gray'a, na początku meczu przeciwko Leicester.

Łukasz Fabiański przeszedł operację stawu biodrowego po tym, jak doznał poważnej kontuzji w meczu Premier League z Bournemouth (28.09). Początkowo lekarze przewidywali, że do gry wróci dopiero pod koniec stycznia. Ale w poniedziałek Fabiański poinformował na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że wrócił wcześniej.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Trener West Hamu, Manuel Pellegrini, zdecydował się wystawić Polaka w pierwszym składzie już w meczu przeciwko Leicester. Fabiański najpierw w 9. minucie sprokurował rzut karny, za co otrzymał żółtą kartkę, by chwilę później obronić strzał Demaraya Gray'a z 11. metra.

Zobacz, jak Fabiański obronił rzut karny:

Dla Łukasza Fabiańskiego to już 7. obroniony rzut karny w Premier League. Bramkarz reprezentacji Polski zatrzymywał już Riyada Mahreza, Marko Arnautovicia, Wayne'a Rooney'a, Gabriela Jesusa, Xerdana Shaqiriego, Joe Ralls'a i właśnie Gray'a.

Tak dobra dyspozycja Łukasza Fabiańskiego nie przyniosła jednak punktów jego drużynie. Leicester wygrało 2:1 po bramkach Iheanacho oraz Gray'a. Odpowiedzieć zdołał tuż przed przerwą Fornals, ale to nie wystarczyło, by zatrzymać wicelidera Premier League.