Tottenham bezradny w derbach Londynu. Bezmyślne zachowanie Heung-min Sona

Chelsea pokonała Tottenham 2:0 w 18. kolejce Premier League. Obie bramki dla zespołu Franka Lamparda zdobył Willian.

Była 12. minuta meczu, kiedy Chelsea krótko rozegrała rzut rożny. Willian podał piłkę do Mateo Kovacicia, który natychmiastowo oddał ją Brazylijczykowi. Skrzydłowy Chelsea wpadł w pole karne Tottenhamu i strzałem w dalszy róg nie dał szans na interwencję Paulo Gazzanidze.

Zespół Franka Lamparda podwyższył prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy Willian pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej Gazzaniga faulował Marcosa Alonso, a sędzia, po analizie VAR, podyktował jedenastkę dla Chelsea.

Tottenham po przerwie chciał zaatakować, Jose Mourinho od 46. minuty wprowadził na boisko Christiana Eriksena, jednak to w żaden sposób nie zmieniło słabej gry gospodarzy. Chelsea spokojnie dowiozła do końca prowadzenie 2:0. Tottenham w prestiżowym meczu przed własną publicznością oddał raptem jeden celny strzał na bramkę Kepy Arrizabalagi. Było to w 7. minucie doliczonego strzału, a oddał go Harry Kane. Hiszpański bramkarz nie miał jednak najmniejszych problemów ze skuteczną interwencją.

Sytuację ułatwił jej Heung-min Son. W 62. minucie Koreańczyk został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie względem Antonio Ruedigera. Son, chociaż nie zrobił rywalowi żadnej krzywdy, to po pojedynku, leżąc na boisku, chciał kopnąć go w klatkę piersiową. W tej sytuacji sędziemu z pomocą ponownie przyszedł VAR.

Po 18 kolejkach Premier League Chelsea zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Zespół Lamparda traci sześć punktów do Manchesteru City, siedem do Leicester City i aż 17 do prowadzącego Liverpoolu. Tottenham, z 26 punktami, jest siódmy.

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają w czwartek. Tottenham o 13:30 podejmie Brighton, a Chelsea, dwie i pół godziny później, rozpocznie mecz z Southampton.