Fatalny błąd Davida de Gei. Niespodziewana porażka Manchesteru United

Manchester United przegrał z Watfordem 0:2 w 18. kolejce Premier League. Przy pierwszej bramce fatalny błąd popełnił David de Gea.

Była 50. minuta meczu, kiedy z pola karnego strzał na bramkę Manchesteru United oddał Ismaila Sarr. Kiedy wydawało się, że słabe uderzenie Senegalczyka spokojnie złapie David de Gea, Hiszpan popełnił fatalny błąd przepuszczając piłkę do bramki.

Jak wyliczył statystyczny portal OptaJoe, od początku poprzedniego sezonu żaden zawodnik w Premier League nie popełnił większej liczby błędów, prowadzących do utraty gola. De Gea takich wpadek zaliczył aż sześć!

Niespodziewana porażka Manchesteru United

Cztery minuty po golu Sarra drugą bramkę dla Watford zdobył Troy Deeney, który pewnie wykorzystał rzut karny. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Dla Manchesteru United to pierwsza porażka w lidze od 2 listopada. Wtedy zespół Ole Gunnara Solskjaera przegrał 0:1 z Bournemouth.

Po 18 kolejkach Premier League Manchester United zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Zespół Solskjaera traci cztery punkty do zajmującej czwarte, gwarantującej udział w Lidze Mistrzów, miejsce Chelsea. Watford jest ostatni, z zaledwie 12 punktami. Dla drużyny Nigela Pearsona było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie w lidze.