Manchester City wygrał w meczu na szczycie! Odrobili straty z nawiązką

Manchester City pokonał Leicester City 3:1 w 18. kolejce Premier League. Zespół Pepa Guardioli zmniejszył stratę do sobotniego rywala w ligowej tabeli do jednego punktu.

Była 22. minuta meczu w Manchesterze, gdy gola dla Leicester City strzelił Jamie Vardy. Dla 32-letniego napastnika była to już 17. bramka w obecnym sezonie. Mecz na Etihad Stadium znakomicie zaczął się dla drużyny Brendana Rodgersa, jednak kolejne minuty tak dobre dla niej nie były.

W 30. minucie, po podaniu Benjamina Mendy'ego, do wyrównania doprowadził Riyad Mahrez. Tuż przed przerwą rzut karny na bramkę pewnie zamienił Ilkay Gundogan. Wynik meczu na 3:1 w 69. minucie ustalił Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykorzystał podanie Kevina De Bruyne.

Po 18 kolejkach Premier League w tabeli prowadzi Liverpool z 49 punktami. Zespół Juergena Kloppa ma 10 punktów przewagi nad Leicester City. Drużyna Rodgersa ma zaś "oczko" więcej od Manchesteru City. Czwarte miejsce zajmuje zaś Chelsea, która w niedzielę zagra z siódmym Tottenhamem w derbach Londynu.