Mesut Oezil blisko nowego klubu! Może odejść z Arsenalu już w styczniu

Mesut Oezil jest bardzo bliski opuszczenia Arsenalu - donoszą tureckie media. Środkowy pomocnik Kanonierów już w styczniu może przejść do Fenerbahce SK.

Mesut Oezil gra w zespole Arsenalu od 2013 roku, kiedy to trafił na Emirates Stadium z Realu Madryt. W barwach klubu z północnego Londynu rozegrał aż 200 spotkań, ale w trwającym sezonie bardzo rzadko pojawia się na murawie.

Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu:

Zobacz wideo

Mesut Oezil przeniesie się do Fenerbahce SK?

Turecki serwis "Fotomac" donosi, że były reprezentant Niemiec już w styczniu może zmienić barwy klubowe. Chrapkę na niego ma Fenerbahce SK. Media znad Bosforu twierdzą, że Damien Comolli, dyrektor sportowy tureckiego giganta, wybiera się do Londynu, aby sfinalizować całą transakcję. Pomocnik ma najpierw zostać wypożyczony już od stycznia 2020 roku, a po zakończeniu sezonu 2019/20 19-krotny mistrz Turcji dokona transferu definitywnego.

Przeszkodą w przeprowadzce Oezila nad Bosfor może być olbrzymia tygodniówka, jaką obecnie zarabia w zespole Kanonierów. Wynosi ona aż 350 tys. £ i wydaje się nierealne, aby na takie zarobki mógł liczyć również w zespole Fenerbahce SK.

W trwającym sezonie Oezil zagrał zaledwie 11 spotkań, w których nie zdobył ani jednego gola i zapisał na swoje konto zaledwie dwie asysty. Kontrakt 31-letniego pomocnika z Arsenalem wygasa w czerwcu 2021 roku.

Więcej o: