Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mesut Oezil usunięty z PES 2020 z powodu jednego wpisu na Twitterze

Mesut Ozil został usunięty z chińskiej edycji gry komputerowej Pro Evolution Soccer 2020. To efekt wpisu w mediach społecznościowych, który krytykował chińskie władze.
Zobacz wideo

Mesut Oezil często zabiera głos w sprawach politycznych. Tym razem niemiecki piłkarz napisał na Twitterze kilka słów wsparcia dla ujgurskich muzułmanów, którzy są prześladowani w chińskim regionie Xinjiang. Doszło tam m.in do internowania kilku milionów osób. 

Okazuje się, że szybko zareagowały na to chińskie władze, które stwierdziły, że piłkarz Arsenalu rozpowszechnia fake newsy, a chińska telewizja została nawet zmuszona do rezygnacji z transmisji meczu między Arsenalem i Manchesterem City. Co więcej, piłkarz został także wymazany z gry komputerowej PES 2020. 

Dystrybutor gry (firma NetEase Game) wydał już nawet oświadczenie, w którym informuje o usunięciu piłkarza z gry. - Wpis Oezila zranił uczucia chińskich kibiców oraz naruszył sportowego ducha miłości i pokoju. Nie rozumiemy, nie akceptujemy ani też nie wybaczamy! - napisano w komunikacie.

Co interesujące, piłkarza nie wsparł jego macierzysty klub Arsenal, który zapewne nie chce narazić się chińskiemu rynkowi. Oezil został również skrytykowany przez Yaya Toure grającego obecnie w chińskim Qingdao Huanghai F.C. Twierdzi on, że piłkarz nie powinien wypowiadać się na takie tematy. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Mesut Oezil usunięty z gry komputerowej! Poszło o jeden wpis na Twitterze
Zaloguj się
 • championshipmanager0102

  Oceniono 20 razy 20

  Postawa Ozila może byłaby godna pochwały, gdyby nie drobny detal, że Ozil cierpi na schizofrenię bo na swym weselu gościł prezydenta Turcji Erdogana z którym sympatyzuje. Jakoś już los prześladowanych Kurdów w Turcji z której pochodzą jego rodzice to już mu w ogóle nie przeszkadza.

 • notremak

  Oceniono 15 razy 13

  Dobry byłby totalny bojkot tej gry, ale debilstwo (międzynarodowe zresztą) jest odporne na kulturę, kulturę sportową, kulturę polityczną, neofaszyzm, neonazim itp. niczym wolscy wielbiciele Piwa i Słoniny.

 • 1234pablo

  Oceniono 15 razy 13

  Nie lubię Turasa, ale to co zrobili ci od gry komputerowej to już jakaś parodia. Mam nadzieję, ze nikt nie kupi tego g...a.

 • cozano

  Oceniono 10 razy 10

  Polityka Chin w stosunku do Ujgurów jest godna potępienia, ale z drugiej strony jakoś nie słyszałem żeby Oezil negatywnie skomentował czystki etniczne dokonywane na Kurdach przez jego świadka ze ślubu Erdogana.

 • qeton

  Oceniono 7 razy 7

  Ten Oezil, jak rozumiem, ludobójstwo Ormian też potępia?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 6 razy 6

  "Wpis Oezila zranił uczucia chińskich kibiców"
  O niewolnikach chińskiego reżimu jakoś nie wspomnieli.

 • patatajson

  Oceniono 5 razy 5

  A przy okazji okazało się, że wbrew pozorom Toure jednak nie ma Yay

 • siwy1977

  Oceniono 4 razy 4

  Jak uwielbiam PES’a tak chyba go zbojkotuje...
  Kretyni...

 • remoteisland

  Oceniono 3 razy 3

  Oezil krytykuje Chińczyków, którzy zabijają Ujgurów ale popiera Erdogana, który zabija Kurdów.
  Ciekawe, że i Ujgurowie i Kurdowie to muzułmanie. Czyli dla Oezila mordowanie ludzi to kwestia tylko polityki. F.ck Oezil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX