Liverpool rozbity w Pucharze Ligi. Juergen Klopp z Kataru pocieszał w przerwie piłkarzy

Liverpool przegrał we wtorek z Aston Villą 0:5 w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Zwycięzca Ligi Mistrzów wystawił bardzo młodą jedenastkę, a w przerwie meczu trener Juergen Klopp pocieszał piłkarzy.

Liverpool ma bardzo napięty terminarz, dlatego musiał podzielić drużynę. Najlepsi piłkarze "The Reds" polecieli do Kataru, gdzie przygotowują się do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Młodszy skład zagrał we wtorek w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Aston Villa wykorzystała okazję, wygrywając ten mecz 5:0. Już do przerwy było 4:0 dla drużyny z Birmingham.

Liverpool sięgnie po upragnione mistrzostwo Anglii?

Klopp pocieszał piłkarzy

Liverpool poprowadził w tym spotkaniu trener U-23 Neil Critchley. Średnia wieku jedenastki "The Reds" wynosiła nieco ponad 19 lat. Młodzi piłkarze w przerwie otrzymali specjalną wiadomość od Juergena Kloppa, który przebywa w Katarze. - Napisał do nas. Mieliśmy grać tak, jak graliśmy i dalej być odważni. Był tam, obserwował sztab oraz piłkarzy i jestem pewien, że jest dumny z tego, jak graliśmy - przyznał Critchley na konferencji pomeczowej.

Liverpool w środę zagra z meksykańskim Monterrey w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. W drugim półfinale brazylijskie Flamengo ograło arabski Al-Hilal 3:1.