Włoskie media: Nagły zwrot ws. Zlatana Ibrahimovicia! Legendarny trener poprosił o pomoc

Nie Milan, a Everton może być nowym klubem Zlatana Ibrahimovicia! Jak donosi włoska telelewizja RAI Sport, Carlo Ancelotti negocjował ostatnio umowę z Evertonem i miał przekonywać Szweda, by ten poszedł razem z nim do ligi angielskiej.
Zobacz wideo

Zlatan Ibrahimović za kilka dni stanie się wolnym graczem, po tym jak rozwiąże kontrakt z Los Angeles Galaxy. Na jego pozyskanie chętnych obecnie nie brakuje. Zainteresowane były AC Milan, Bologna i Napoli. Teraz włoskie RAI Sport donosi, że Szwed może trafić do ligi angielskiej! 

Kluczem w całej układance ma być Carlo Ancelotti. Włoch 10 grudnia został zwolniony z Napoli, a już teraz jest o krok od nowego klubu. 60-latek ma podpisać kontrakt z Evertonem. Władze angielskiego klubu osiągnęły już porozumienie z byłym szkoleniowcem Napoli i najpóźniej w środę oficjalnie ogłoszą jego zatrudnienie - informuje Sky Sports.

- Ancelotti poprosił Ibrahimovicia, aby wstrzymał się z powrotem do Włoch i zaproponował mu współpracę w Evertonie - twierdzi "RAI Sport".

Everton ma w tym sezonie spory problem nie tylko w defensywie, ale również w ofensywie. "The Toffees" mają zaledwie 18 punktów i zajmują 16. miejsce w tabeli ligi angielskiej. Zadaniem Ancelottiego byłoby przede wszystkim spokojne utrzymanie, a Zlatan miałby w tym pomóc 

Więcej o: