Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paul Gascoigne przyłapany na kradzieży butelki alkoholu. Legenda futbolu wygląda coraz gorzej

Jak donosi angielski dziennik "Daily Mirror", legenda piłki nożnej Paul Gascoigne, został przyłapany na kradzieży butelki wina za 9 funtów w jednym ze sklepów. Gascoigne od lat zmaga się z nałogiem alkoholowym.

52-letni były piłkarz wyszedł z jednego ze sklepów ze schowaną butelką alkoholu. Zauważyli to ochroniarze i natychmiast go zatrzymali, gdy ten tylko wyszedł ze sklepu. "Gazza po zatrzymaniu wrócił do sklepu, przeprosił i zapłacił 9 funtów za tę butelkę wina" - opisuje kulisy wydarzenia pracownik sklepu.

To nie pierwsza w ostatnim czasie historia związana z nałogiem Paula Gascoigne'a. Angielskie media opisywały, jak były reprezentant Anglii pozował do zdjęcia z kibice w zamian za... darmowy alkohol.

Piotr Zieliński w żałosny sposób symuluje faul [WIDEO]:

Zobacz wideo

Kim jest Paula Gascoigne?

Gascoigne to wielokrotny reprezentant Anglii. Na przełomie lat 80. i 90. był jednym z najlepszych pomocników Premiership. Występował m.in. w Tottenhamie oraz Newcastle, grał także w rzymskim Lazio i szkockim Glasgow Rangers.

Gascoigne był osobowością niezwykle medialną, częstym bohaterem pierwszych stron gazet. Z każdym kolejnym rokiem jego kariery, brukowce opisywały coraz więcej jego pozaboiskowych ekscesów niż pięknych strzałów i asyst.

”Gazza” w alkoholowy nałóg wpadł jeszcze podczas kariery. Wpadł także w poważną depresję, a jego alkoholizm stawał się coraz silniejszy. Po zakończeniu kariery był wielokrotnie zatrzymywany przez policję, po licznych awanturach, które urządzał w miejscach publicznych. Miał także kilka nieudanych prób samobójczych.