Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co dalej z karierą Bartosza Kapustki? Świetna wiadomość z Anglii

Bartosz Kapustka wrócił do treningów z pierwszą druzyną Leicester City! To świetna wiadomość dla Polaka, który w marcu zerwał więzadła krzyżowe.

Bartosz Kapustka wrócił do zdrowia i chce walczyć o powrót do wielkiej piłki. Po wypożyczeniu do Oud-Heverlee Leuven - drugoligowego klubu w Belgii - i ciężkiej kontuzji, Polak chce odbudować swoją sportową karierę w Leicester City. I co ważne, nie w zespole U23, a w pierwszej drużynie.

 

Kapustka wrócił do treningów sierpniu, ale z pełnym obciążeniem trenuje dopiero od połowy listopada. Sam piłkarz, ale też jego trenerzy, nie chcieli szarżować. Polak miał spokojnie przyzwyczajać się do obciążeń i robić kolejne kroki w kierunku powrotu do pierwszej drużyny.

Leicester City rewelacją sezonu!

Teraz można napisać: udało się! Ale warto pamiętać, że droga do gry w pierwszym zespole Leicester City jest bardzo, bardzo długa. Zespół Brendana Rogersa jest rewelacją tego sezonu Premier League. Zajmuje drugie miejsce, a po 16 meczach ma 38 punktów. 8 mniej od liderującego i niepokonanego Liverpoolu i aż 6 więcej od Manchesteru City.

Bartosz Kapustka ma 22 lata. Był objawieniem Euro 2016 w kadrze Adama Nawałki. Po turnieju odszedł z Cracovii do Leicester City, ale nie przebił się do pierwszego zespołu. Odszedł na wypożyczenie do Freiburga, ale tam też miał problemy z regularną grą. Wrócił do Anglii i znów został wypożyczony. Tym razem do Oud-Heverlee Leuven. Teraz wraca do Leicester i chce walczyć o swoją karierę.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl