Manchester United zostanie sprzedany? Klub chce kupić rodzina królewska

Brytyjskie media informują, że Manchester United może zostać kupiony przez saudyjską rodzinę królewską. Na temat wypowiedział się nawet minister sportu z Arabii Saudyjskiej.

Od 2005 roku Manchester United należy do rodziny Glazerów. Amerykanie zapłacili za klub z Old Trafford prawie 800 mln funtów. Czy będą chcieli sprzedać Manchester? O takiej możliwości piszą brytyjskie media.

Zwolnienie Solskjaera z Manchesteru United byłoby oznaką bezsilności?

Zobacz wideo

Anglicy już w zeszłym roku informowali, ze zainteresowany wykupem klubu jest książę Mohammad bin Salman, następca tronu w Arabii Saudyjskiej. Złożył on ponoć Glazerom trzy propozycję. Ostatnia miała sięgać prawie 4 miliardów funtów. Wszystkie oferty zostały jednak odrzucone. 

Saudyjski minister sportu o wykupie Manchesteru

O zdanie zapytano teraz saudyjskiego ministra sportu. Książę Abdulaziz bin Turki Al Faisal powiedział: W przyszłości wszystko jest możliwe. Teraz jesteśmy jednak skupieni na rozwoju lokalnego sportu, zainwestowaliśmy duże pieniądze w tutejsze kluby.

Transakcję wykluczył za to dyrektor wykonawczy "Czerwonych Diabłów", Ed Woodward. - Według mojej wiedzy nie ma żadnych rozmów w tym temacie i nie ma chęci sprzedaży klubu. Wszystkie nasze plany są długofalowe - zapewnił.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.