Kiepski powrót Jose Mourinho na Old Trafford. Liverpool gromi w derbach Everton

Jose Mourinho nie zaliczy powrotu na Old Trafford do udanych. Prowadzony przez niego Tottenham przegrał z Manchesterem United 2:1. Z kolei "The Reds" pokonali w derbach Liverpoolu Everton 5:2.

Nieudany powrót Mourinho na Old Trafford

Jose Mourinho powrócił na Old Trafford, gdzie pracował jako trener Manchesteru United w latach 2016-2018. Po zwolnieniu długo nie przejmował innego klubu, aż został ogłoszono w listopadzie jako nowy szkoleniowiec Tottenhamu. Powrotu nie może jednak zaliczyć do udanych, bo prowadzony przez niego zespół przegrał z "Czerwonymi Diabłami" 2:1.

Strzelanie rozpoczął już w 6. minucie Marcus Rashford. Lingard wykorzystał błąd obrony, odegrał do pomocnika Tottenhamu, który strzałem w krótki róg pokonał Gazzanigę. W 39. minucie fenomenalną bramką popisał się Dele Alli. Anglik przyjął piłkę w polu karnym po interwencji De Gei, przerzucił ją nad obrońcą, po czym strzałem po dalszym słupku pokonał bramkarza Manchesteru United.

Tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Sissoko. Sfaulował w polu karnym Rashforda, który po chwili pewnie wykorzystał "jedenastkę". Tottenham próbował odrobić straty, jednak obrońcy Manchesteru United byli niemal bezbłędni i nie pozwolili drużynie Jose Mourinho na stworzenie realnego zagrożenia pod bramką de Gei. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

"The Reds" gromią w derbach Liverpoolu

W derbach Liverpoolu strzelanie bramek rozpoczęli podopieczni Juergena Kloppa. Już w 6. minucie błąd obrońców i bramkarza Evertonu wykorzystał Origi, który skierował piłkę do pustej bramki. W 17. minucie było już 2:0, gdy kapitalne podanie Sadio Mane na gola zamienił Shaqiri. Cztery minuty później było już 2:1, gdy Keane zdołał pokonać Adriana po błędzie defensywy "The Reds".

Strzelanie trwało jednak dalej. W 31. minucie Origi fenomenalnie opanował piłkę w polu karnym, po czym przerzucił ją nad bramkarzem Evertonu. W 45. minucie świetną kontrę Liverpoolu wykorzystał Sadio Mane. Trzy minuty później, jeszcze przed przerwą straty zmniejszył Richarlison, trafiając do bramki rywala z najbliższej odległości.

Po przerwie tempo meczu znacznie spadło. Liverpool nie przestawał atakować, jednak nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Pickforda. Z kolei Adrian pewnie łapał piłki po strzałach piłkarzy Evertonu. Dopiero w 90. minucie Wijnaldum, po podaniu Firmino, zdołał pokonać bramkarza rywali, ustalając wynik spotkania na 5:2.

W pozostałych spotkaniach Chelsea pokonała na własnym stadionie z Aston Villą 2:1, Leicester wygrał 2:0 z Watford, Southampton zwyciężyło 2:1 w meczu z Norwich, a Wolverhampton zdobył komplet punktów, pokonując 1:0 West Ham United.