Firma z Emiratów Arabskich przejmuje były klub Premier League. Powstanie w Londynie kolejna potęga?

Charlton Athletic zostanie niedługo przejęte przez konsorcjum East Street Investments. Klub został już kupiony przez nowych właścicieli, jednak inwestycję musi jeszcze potwierdzić English Football League.

Konsorcjum East Street Investments odkupiło już Charlton Athletic z rąk poprzedniego właściciela, Rolanda Duchateleta, który próbował sprzedać klub od końca 2017 roku. Tym samym jego rządy zakończyły się po 5 latach, w trakcie których klub spadł z Championship, by do niej powrócić przed obecnym sezonem.

Zobacz wideo

Konsorcjum jest ściśle powiązanie z Abu Dhabi Business Development, firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która należy do rodziny panującej w Emiracie Arabskim. Tahnoon Nimer, będący prezesem, i Jonathan Heller, dyrektor generalny firmy, zostaną dyrektorami klubu, a jego prezesem zostanie Matt Southall. Kibice mają nadzieję, że jeszcze zimą uda się dokonać wzmocnień składu, które pozwolą powrócić Charlton do Premier League.

- To zaszczyt przejąć na własność tak historyczny klub. To niezwykle ekscytujące, być częścią procesu budowania nowej przyszłości dla fanów, pracowników klubu i zawodników Charlton Athletic - powiedział Southall. Całą inwestycję musi jeszcze zaakceptować English Football League, zanim będzie można powiedzieć o dokonanej zmianie właścicieli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA