Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ambitne plany Liverpoolu. Ich stadion może stać się jednym z największych w lidze

Jak informuje "The Sun", Liverpool chce powiększyć swój stadion o 7000 miejsc, co uczyniłoby Anfield trzecim największym stadionem w Premier League.
Zobacz wideo

Anfield obecnie może pomieścić ponad 54000 kibiców na trybunach. Władze Livepoolu chcą jednak powiększyć swój stadion o 7000 miejsc, co sprawiłoby, że stałby się trzecim największym stadionem w Premier League, pod względem liczby miejsc na trybunach. Większe zostałyby tylko Old Trafford, mogące pomieścić 74879 miejsc oraz stadion Tottenhamu - 62062.

Władze Liverpoolu zamierzają zwiększyć trybunę Anfield Road Stand, mogącą aktualnie pomieścić 9000 kibiców. Powiększenie stadionu ma kosztować klub blisko 60 milionów funtów. Trzy lata temu, po ostatnim zmniejszeniu pojemności trybun, wyremontowano trybunę Main Stand, co kosztowało prawie 115 milionów funtów.

Aby jednak można było przystąpić do zmian na Anfield, klub musi uzyskać porozumienie z mieszkańcami, firmami, które muszą zgodzić się na zamknięcie krótkiego odcinka Anfield Road. Władze muszą także zyskać pewność, że żadne aspekty finansowe i gospodarcze nie wpłyną negatywnie na długoterminowe plany klubu.