Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kulisy zwolnienia trenera Arsenalu Emery'ego. Wielka radość wśród piłkarzy

Unai Emery został w piątek zwolniony z posady trenera Arsenalu. "Daily Mail" opisuje kulisy odejścia Hiszpana z klubu. Jak się okazało, piłkarze przyjęli tę decyzję władz z radością.

Unai Emery pożegnał się z funkcją trenera Arsenalu po porażce na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt (1:2) w 5. kolejce Ligi Europy. Hiszpan pracował w londyńskim klubie od maja 2018 roku - wtedy właśnie z klubem pożegnał się Arsene Wenger. W sezonie 2018/2019 "Kanonierzy" zajęli 5. miejsce w tabeli Premier League, a w finale Ligi Europy ulegli Chelsea 1:4. W obecnych rozgrywkach klub z Emirates zgromadził 18 punktów (8. miejsce) i do lidera tabeli - Liverpoolu - traci aż 19 punktów.

Zobacz wideo

"Daily Mail" informuje o kulisach zwolnienia Hiszpana, który w piątek rano pojawił się w siedzibie klubu. Przed rozpoczęciem treningu został poinformowany o zwolnieniu. Emery miał okazję pożegnać się z piłkarzami, po czym opuścił klub. Zdaniem angielskich dziennikarzy, zawodnicy decyzję o zwolnieniu trenera przyjęli z radością, gdyż mieli już dość jego taktyki i wyborów personalnych.

Klub poinformował w piątek, że tymczasowym trenerem Arsenalu został Fredrik Ljungberg, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny U-23. - Będę dawał z siebie wszystko, by znów przywrócić uśmiechy na twarze. Przed nami trudne tygodnie, a zespół potrzebuje Waszego wsparcia. Do roboty! - napisał Szwed na Twitterze po ogłoszeniu decyzji przez działaczy klubu. W niedzielę Arsenal zmierzy się z Norwich, będącym aktualnie na 18. miejscu w tabeli Premier League.