Policja udostępniła mrożące krew w żyłach nagranie z ataku na piłkarzy Arsenalu [WIDEO]

Dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali nożem Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca w północnym Londynie przyznało się do winy. Jeden z nich usłyszał wyrok - 10 lat więzienia. Brytyjska policja opublikowała też mrożący krew w żyłach materiał z zajścia.

Do szokujących scen doszło pod koniec lipca 2019 r. W Hamstead, zamożnej dzielnicy w północnej części Londynu, gdzie piłkarze miejscowego Arsenalu - Mesut Oezil i Sead Kolasinac - zostali zaatakowani przez zamaskowanych rzezimieszków. Podjechali oni na skuterze do mercedesa Oezila. Przy samochodzie stał Kolasinac. No i wtedy wszystko się zaczęło...

Zobacz wideo

Jeden z napastników pozostał na skuterze, drugi zszedł z pojazdu i zaczął domagać się oddania zegarków. Wyjął nóż, ale mimo kilku zapędów okaleczenia Kolasinaca, gracz Arsenalu przeszedł do kontry i przegonił złodziei. Londyńska policja opublikowała kilka dni temu nagranie, które ukazuje, jak próba napadu wyglądała od samego początku.

Jest pierwszy wyrok

W piątek stacja BBC podała, że 30-letni Ashley Smith, czyli bardziej agresywny z napastników, przyznał się do próby kradzieży zegarków wartych 200 tysięcy funtów. Sędzia Ian Bourne zaznaczył, że Smith ma bogatą przeszłość kryminalną i jest znany tamtejszej policji. W 2017 roku został skazany na 42 miesiące więzienia za włamanie, a w styczniu tego roku opuścił zakład karny.

Teraz dostał karę o wiele wyższą, bo 10 lat więzienia. Sędzia w uzasadnieniu podkreślił, że Smith miał "wiodącą rolę w bardzo poważnej próbie rabunku", którą dokonał razem z 26-letnim Jordanem Northoverem. Drugi ze sprawców wciąż czeka na wyrok.

Więcej o: