Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poznaliśmy zarobki trenerów z Premier League. Guardiolę i Kloppa dzieli przepaść!

Pep Guardiola zarabia zdecydowanie najwięcej spośród trenerów w Premier League. Rocznie na jego konto trafia 20 milionów funtów. Mimo to, nie jest najlepiej wynagradzanym trenerem na świecie.

Brytyjski dziennik „The Sun” opublikował zarobki trenerów różnych dyscyplin, ale ranking najlepiej zarabiających zdominowali trenerzy piłkarscy. Najwiecej spośród wszystkich trenerów z Premier League zarabia Pep Guardiola – 20 mln funtów. Na drugim miejscu jest Mauricio Pochettino, ale różnica między nim a Katalończykiem jest olbrzymia: rocznie zarabia bowiem 8,5 mln funtów. Na trzecim miejscu jest Ole Gunnar Solskjaer z 7,5 mln funtów rocznie. 

Kogo powinien powołać Jerzy Brzęczek?

Zobacz wideo

Dopiero czwarty jest Jurgen Klopp, który zarabia 7 milionów funtów rocznie. Trener zdobywcy Ligi Mistrzów i lidera tego sezonu Premier League zarabia więc niemal trzykrotnie mniej niż Guardiola! Na boisku różnica między nimi jest zdecydowanie mniejsza.

Diego Simeone zarabia najwięcej

W rankingu znaleźli się też Unai Emery z Arsenalu i Frank Lampard z Chelsea, którzy zarabiają odpowiednio 6 i 5 milionów funtów.

„The Sun” dodaje, że mimo tak gigantycznych zarobków, Guardiola nie jest najlepiej opłacanym trenerem na świecie. Więcej mają dostawać Diego Simeone w Atletico (aż 36 milionów funtów) i Enersto Valverde, który w Barcelonie zarabia 20,2 mln funtów.