Skandaliczne zachowanie kibiców Swansea. Wyśmiewają tragicznie zmarłego Emiliano Salę

W niedzielę Cardiff City zmierzy się ze Swansea w derbach Południowej Walii, rozgrywanych w ramach 14. kolejki angielskiej Championship. Kilkanaście godzin przed meczem kibice "Łabędzi" dopuścili się skandalicznego zachowania.

Wspomniane skandaliczne zachowanie polegało na wydrukowaniu setek biletów lotniczych z nazwiskiem tragicznie zmarłego piłkarza, Emiliano Sali, który kilka miesięcy temu miał zostać zawodnikiem Cardiff, ale w drodze do Walii zginął w katastrofie lotniczej.

Zobacz wideo

Na wydrukowanych biletach, poza herbem Swansea widzimy nazwisko Argentyńczyka, a także numer lotu "D3AD", który ma przedstawiać słowo "dead", w tłum. martwy. To nie wszystko - kibice, choć trzeba się zastanowić, czy autorów biletów rzeczywiście powinno nazywać się kibicami, w rubrykę "kapitan lotu" wpisali nazwisko Mikey'a Dye'a, kibica Cardiff zamordowanego osiem lat temu przed meczem Anglii z Walią na Wembley.

Od wypadku, w którym zginął nie tylko Emiliano Sala, ale również pilot David Ibbotson, minęło ponad pół roku. Wciąż nie wiadomo jednak, co było dokładną przyczyną katastrofy. Komisja badająca okoliczności katastrofy ustaliła, że podczas lotu nad kanałem La Manche awionetka wykonała zwrot o 180 stopni, po czym runęła w 20 sekund kilkaset metrów w dół. Wrak samolotu spoczął na głębokości 63 metrów niedaleko wyspy Guernsey. Dodatkowo ustalono także, że pilot nie posiadał licencji, która upoważniłby go do przewożenia pasażerów na zasadach komercyjnych.

Więcej o: