41-krotny reprezentant Anglii ocenił Łukasza Fabiańskiego. "Głupie błędy"

"Wraz z wiekiem Łukasz Fabiański poczynił wielki postęp" - stwierdził w rozmowie z "Football Insider" Paul Robinson. Były bramkarz reprezentacji Anglii uważa jednak, że Polakowi wciąż sporo brakuje do tego, by znaleźć się w gronie bramkarskich gwiazd Premier League.

Od momentu odejścia z Arsenalu (2014 r.) Łukasz Fabiański zyskał opinię jednego z najlepszych fachowców w Premier League. Polak świetnie spisywał się w bramce wiecznie walczącego o utrzymanie Swansea, a od lipca 2018 r. strzeże bramki West Hamu. O renomie, jaką w Londynie cieszy się 34-latek najlepiej świadczy nagroda najlepszego piłkarza sezonu ("Hammer of the Year"), którą "Fabian" otrzymał po zakończeniu rozgrywek 2018/2019.

Fabiański w "Sam na sam z Wilkowiczem": Piłkarze są produktami. One fajnie się sprzedają. Ale wolności mniej

Zobacz wideo

Paul Robinson pod wrażeniem umiejętności Łukasza Fabiańskiego. Anglik dostrzegł jednak mankamenty

Pod wrażeniem postępu, jaki przez kilka ostatnich lat poczynił Fabiański, jest Paul Robinson, były bramkarz Tottenhamu i Blackburn Rovers, grający obecnie w Burnley. Wielokrotny reprezentant Anglii pochwalił golkipera West Hamu podczas rozmowy z "Football Insider": "Gdy Fabiański był zawodnikiem Arsenalu, nie przyglądałem się za bardzo jego poczynaniom. Jednak wraz z wiekiem bardzo się rozwinął i w kolejnych klubach poradził sobie świetnie" - stwierdził 41-krotny reprezentant Anglii.

Robinson zaznaczył jednak, że Fabiańskiemu wciąż daleko do bramkarskich gwiazd Premier League: "On nie jest topowym bramkarzem. Do tego grona zaliczam: Alissona, Edersona i de Geę. Możemy też znaleźć kilku bramkarzy, którzy po prostu nie radzą sobie zbyt dobrze. Według mnie Fabiański jest gdzieś pomiędzy. Z jednej strony potrafi utrzymywać wysoką formę, jednak zdarzają mu się głupie błędy. Nie zmienia to faktu, że ma teraz świetny czas i jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem niż w czasach, gdy był w Arsenalu" - ocenił Robinson. 

W połowie października Fabiański poddał się operacji stawu biodrowego i obecnie przechodzi rehabilitację. Polak powinien wrócić na boisko za około 3 miesiące. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Agora SA