Piłkarz Liverpoolu pobił rekord Guinnessa

Trent Alexander-Arnold został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Piłkarz Liverpoolu znalazł się w niej dzięki największej liczbie asyst, jaką kiedykolwiek mógł się pochwalić obrońca grający w Premier League w jednym sezonie.

- How may I assist you? - zapytał po angielsku Trent Alexander-Arnold na Twitterze. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to: "Jak mogę ci asystować?". W tym powszechnym: "Jak mogę ci pomóc?". Zawodnik Liverpoolu opisał w ten sposób zdjęcie, na którym widzimy certyfikat świadczący o wpisaniu do Księgi Rekordów Guinnessa.

Zobacz wideo

W najpopularniejszej księdze rekordów na świecie, Alexander-Arnold znalazł się dzięki asystom, które zebrał w sezonie 2018/19. Wówczas udało mu się ich zgromadzić 12, a więc o jedną więcej od dwóch dotychczasowych rekordzistów - Andy'ego Hinchcliffe'a (sezon 1994/94) i Leightona Bainesa (2010/11). - To dla mnie wielki honor, że znalazłem się w takim gronie. Zawsze chciałem pomagać drużynie w kreowaniu akcji ofensywnych. Mam nadzieję, że mój rekord pozostanie ważny kilka lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.