Mesut Oezil zdecydował o swojej przyszłości. "Jedna z najważniejszych decyzji w mojej karierze"

Angielskie i tureckie media od dłuższego czasu spekulują o możliwym odejściu Mesuta Oezila z Arsenalu. Pozyskaniem niemieckiego pomocnika, który od początku sezonu rozegrał jedynie 2 spotkania, zainteresowane jest ponoć Fenerbahce. Oezil odniósł się do tych medialnych doniesień na łamach "The Athletic".
DARKO BANDIC/AP

Mesut Oezil nie może zaliczyć pierwszych miesięcy nowego sezonu do udanych. Niemiecki pomocnik rozegrał od sierpnia dwa oficjalne mecze w barwach Arsenalu (jeden w lidze i jeden w Pucharze Ligi Angielskiej). Nic dziwnego, że w angielskiej i tureckiej prasie można było natknąć się na doniesienia o możliwym transferze byłego reprezentanta Niemiec. Zainteresowanie piłkarzem wykazywało podobno stambulskie Fenerbahce SK. Warto nadmienić, że Oezil to obecnie najlepiej zarabiający piłkarz w kadrze Arsenalu - na konto 31-latka wpływa tygodniowo aż 350 tysięcy funtów. 

Niezwykła bramka Polaka w Anglii. Stefan Galinski strzelił gola głową z własnej połowy

Zobacz wideo

Były piłkarz Schalke 04 i Realu Madryt zdążył już odnieść się do medialnych spekulacji na temat ewentualnego transferu: "Mój kontrakt obowiązuje do 2021 r. i zamierzam go wypełnić. Dokładnie przemyślałem decyzję o popisaniu nowej umowy, bowiem był to jeden z ważniejszych momentów mojej piłkarskiej kariery. Nie chciałem wiązać się z Arsenalem na rok czy dwa, tylko poświęcić dla niego swoją przyszłość" - stwierdził Oezil na łamach "The Athletic". 

"Czasem przechodzisz przez ciężki okres, tak jak ja teraz. Jednak to nie powód, by uciekać. Nie zamierzam tego robić. Chcę zostać w Arsenalu przynajmniej do końca obecnego kontraktu" - dodał niemiecki pomocnik. 

Oezil trafił do Arsenalu w 2013 r. z Realu Madryt (za 47 milionów euro). W barwach "Kanonierów" zawodnik rozegrał dotąd 233 spotkania, w których strzelił 43 gole. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVE
Football LIVEFootball LIVE



Więcej o: