Manchester United i Milan walczą o pomocnika Barcelony. Wykorzystają jego słabszą pozycję na Camp Nou?

Wiele wskazuje na to, że już zimą Ivan Rakitić opuści Barcelonę. Chorwat jest niezadowolony ze swojej pozycji w zespole, co - zdaniem katalońskiego "Sportu" - zamierza wykorzystać wiele klubów. Wśród zainteresowanych Rakiticiem wymienia się AC Milan i Manchester United.

W lipcu Frenkie de Jong trafił do Barcelony i wtedy stało się jasne, że 31-letni Ivan Rakitić nie będzie mógł już liczyć na regularną grę w pierwszym składzie mistrzów Hiszpanii. Dlatego latem wiele mówiło się o potencjalnym transferze Chorwata do Juventusu. Za nami osiem kolejek La Liga, a Rakitić nie rozegrał żadnego pełnego spotkania. Łącznie przebywał na boisku przez zaledwie 156 minut. Pomocnik jest rozczarowany swoją sytuacją.

Zobacz, jak Barcelona dba o swoją nową gwiazdę:

Zobacz wideo

Milan i Manchester United walczą o Rakiticia

Kataloński "Sport" informuje, że zainteresowany Rakiticiem jest AC Milan. Brytyjskie media zaś donoszą, że Chorwata chciałby pozyskać Manchester United. Oba kluby musiałyby wyłożyć około 35 mln funtów za pomocnika Barcelony. Drużyny z Mediolanu i Manchesteru przeżywają ostatnio kryzys. Zespół Krzysztofa Piątka jest po siedmiu kolejkach Serie A na 13. miejscu w tabeli. "Czerwone Diabły" po ośmiu kolejkach Premier League są na 12. pozycji. Rakitić, mimo spadku formy, w obydwu zespołach najprawdopodobniej  znalazłby miejsce w podstawowym składzie.

Więcej o: