Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Manchesteru United nie ma wątpliwości. "Czerwone Diabły" potrzebują Lewandowskiego

- Sprowadzenie Lewandowskiego byłoby idealne. To oczywiście wielki transfer, ale on jest typem piłkarza, którego potrzebuje klub - powiedział Clayton Blackmore, były piłkarz Manchesteru United, którego zdaniem polski napastnik rozwiązałby problemy "Czerwonych Diabłów".

15 goli w 11 meczach w tym sezonie strzelił Robert Lewandowski w Bayernie Monachium. 31-latek ostatnio zaimponował też formą w meczach reprezentacji Polski - w meczu z Łotwą (3:0) strzelił hat-tricka, a w spotkaniu z Macecdonią Płn. (2:0) zaliczył dwie asysty. Taka skuteczność sprawia, że o kapitanie biało-czerwonych znowu zrobiło się głośno, a eksperci i byli piłkarze ponownie rozpoczęli dyskusję na temat jego ewentualnego odejścia z zespołu Bawarczyków. 

Zobacz wideo

Były piłkarz Manchesteru United nie ma wątpliwości. "Czerwone Diabły" potrzebują Lewandowskiego

Zdaniem Claytona Blackmore'a, byłego piłkarza Manchesteru United, Lewandowski byłby teraz idealnym rozwiązaniem problemów zespołu "Czerwonych Diabłów", który po ośmiu kolejkach tego sezonu zajmuje 12. miejsce w Premier League. - Sprowadzenie Lewandowskiego byłoby idealne. To oczywiście wielki transfer, ale on jest typem piłkarza, którego potrzebuje klub. Jest trochę starszy, ale to zawodnik, który wciąż może pomóc. Gdybyśmy wystawili kogoś takiego jak on, to gole się pojawią - przyznał 55-latek.

W tej chwili wyciągnięcie Lewandowskiego z Bayernu, z którym obowiązuje go czteroletni kontrakt, wydaje się jednak niemożliwe. Blackmore wskazał więc zaskakującą alternatywę. W przypadku niepowodzenia transferu Polaka, jego zdaniem Manchester powinien postarać się o powrót Zlatana Ibrahimovicia. - To jedyna osoba, która może uratować ten sezon. On wciąż zdobywa bramki. Pozbyliśmy się dobrych napastników, którzy nie zostali zastąpieni. Sprowadzenie Zlatana jest oczywiste. On nie biega dużo, ale nie musi tego robić. Kiedy był tutaj wcześniej, zdobywaliśmy trofea. Powinniśmy spróbować ściągnąć go w styczniu - przyznał były gracz United.