Legenda Chelsea zmienia dyscyplinę. Zostanie... hokeistą!

Legenda Chelsea, Petr Cech, podjął decyzję o debiucie w nowej roli. 37-latek zagra jako bramkarz hokejowego Guildford Phoenix, a jeśli jego dotychczasowe obowiązki na to pozwolą, jest gotowy pomóc hokeistom w trakcie sezonu ligowego.

Petr Cech karierę piłkarską zakończył już kilka miesięcy temu. Od tamtej pory był dyrektorem technicznym w Chelsea, jednak chęć poszukiwania nowych wyzwań sprawiła, że Czech zdecydował się na pomoc hokejowej drużynie Guildford Phoenix, która swoje mecze rozgrywa blisko miejsca, gdzie legenda londyńskiego klubu mieszka.

Kołtoń tłumaczy, dlaczego Zbigniew Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka [SEKCJA PIŁKARSKA]

Zobacz wideo

- Mam nadzieję, że będę mógł pomóc tej młodej drużynie osiągnąć ich cele na ten sezon i pomogę wygrać tak wiele spotkań, jak będzie to możliwe, gdy będę miał szansę na grę - podkreślił Cech, cytowany przez stronę internetową Chelsea. - Po 20 latach profesjonalnej gry w piłkę nożną, to może być wspaniałe doświadczenie, by uprawiać sport, który uwielbiałem oglądać jako dziecko - dodał.

Pierwszą okazję do wystąpienia w barwach Guildford Phoenix Cech otrzyma już w sobotę, gdy jego zespół zmierzy się z Swindon Wildcats. Czeski bramkarz już zapowiedział, że jeśli jego obowiązki w Chelsea na to pozwolą, będzie chciał pomóc hokejowej drużynie w czasie trwania sezonu ligowego.

Więcej o: