Za byłym piłkarzem Premier League wydano nakaz aresztowania. Nie zapłacił za jazdę pod wpływem alkoholu

Sąd wydał nakaz aresztowania Saido Berahino, grającego obecnie w belgijskim SV Zulte Waregem. Powód? Były piłkarz Stoke City nie zapłacił grzywny za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

W lutym tego roku Saido Berahino został zatrzymany przez policję. Ówczesny piłkarz Stoke City prowadził samochód pod wpływem alkoholu, za co sąd ukarał go zakazem prowadzenie pojazdów przez 30 miesięcy oraz nałożył na niego grzywnę w wysokości 75 tys. funtów. Reprezentant Burundi tłumaczył się, że wsiadł do auta, by uciec przez bandytami.

Roman Kołtoń zastąpi Tomasza Hajtę w roli komentatora. "Nie jest w stanie polecieć" [SEKCJA PIŁKARSKA]

Zobacz wideo

Berahino nie dość, że nie zapłacił grzywny, to dodatkowo nie pojawił się w sądzie. Z tego powodu wydano nakaz aresztowania reprezentanta Burundi. Zastępczyni sędziego rejonowego, Aneeta Borwick, podkreśliła, że "robi to z przyjemnością".

Berahino gra obecnie w Belgii, gdzie występuje w barwach SV Zulte Waregem, do którego przeniósł się latem ze Stoke City. W obecnym sezonie w ośmiu meczach ligowych zdobył cztery bramki, a ostatniego z nich strzelił w sobotę, w spotkaniu przeciwko Cercle Brugge.

Więcej o: