Dramatyczna sytuacja Manchesteru United. Kolejna porażka! Strefa spadkowa coraz bliżej

Manchester United wciąż spisuje się fatalnie. Tym razem zespół prowadzony przez Ole Gunnara Solskjaera przegrał na wyjeździe z Newcastle United 0:1. W tej chwili "Czerwone Diabły" mają zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.
Zobacz wideo

Tym samym Manchester United nie wygrał już 11. spotkania z rzędu na wyjeździe (osiem z nich rozegrano w lidze). Newcastle United w poprzedniej kolejce przegrało 0:5 z Leicester City i miało na koncie zaledwie pięć punktów, ale tym razem zdołało wygrać - przesądziło o tym trafienie 19-letniego Matthew Longstaffa z 72. minuty spotkania. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili wykreować okazji do zdobycia bramki. Tym samym sytuacja Norwega staje się coraz cięższa i niewykluczone, że zostanie zwolniony - w czwartek w spotkaniu Ligi Europy z AZ Alkmaar (0:0) jego podopieczni nie oddali ani jednego celnego strzału!

Od kiedy Solskjaer został zatrudniony na stałe (co nastąpiło 28 marca), Manchester zdobył zaledwie 17 pkt w 16 meczach ligowych (cztery zwycięstwa, pięć remisów i siedem porażek). To czwarty najgorszy wynik wśród 17 drużyn, które grały w tym czasie w Premier League.

Manchester United coraz niżej w tabeli Premier League

Manchester United nie wygrał już trzeciego ligowego spotkania z rzędu i w efekcie po ośmiu kolejkach Premier League ma zaledwie 9 punktów (12. miejsce) - o jeden więcej od 16. Newcastle, które wydostało się ze strefy spadkowej. "Czerwone Diabły" mają w tej chwili zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową (18. miejsce zajmuje Everton z 7 pkt). 

Więcej o: