Klubowi koledzy Bielika zostali surowo ukarani za wypadek samochodowy, który spowodowali pod wpływem alkoholu

Tom Lawrence i Mason Bennett, klubowy koledzy Krystiana Bielika, zostali surowo ukarany przez Derby County. Zawodnicy słono zapłacą za to, że prowadzili samochód pod wpływem alkoholu i doprowadzili do kolizji.

Przypomnijmy: dwa tygodnie temu władze Derby County zorganizowały klubową imprezę, z której piłkarze mogli wrócili z wynajętymi kierowcami. Ale nie wszyscy zawodnicy z tego skorzystali. Tom Lawrence uznał, że jest w stanie prowadzić samochód. I się... przeliczył. Doprowadził do kolizji, w której ucierpiał kapitan zespołu - Richard Keogh. 33-latek nabawił się kontuzji kolana, która wykluczy go z gry do końca sezonu. Gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, to oprócz Koegha i Lawrence'a zastała także Masona Bennetta.

Kto zostanie mistrzem Anglii, a kto spadnie z ligi? Odpowiada Andrzej Twarowski [WIDEO]

Zobacz wideo

23-letni Bennett i 25-letni Lawrence zostali aresztowani na miejscu zdarzenia. Wyszli na wolność dopiero po wpłaceniu kaucji. Postawiono im zarzut prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Ich sprawą zajmie się sąd w Derby, a rozprawa odbędzie się 15 października.

Derby County też wymierzyło sprawiedliwość. Zawodnicy nie dostaną sześciu tygodniowych pensji, co jest maksymalną karą w klubowym regulaminie. Oprócz tego Bennett i Lawrence będą musieli przepracować społecznie 80 godzin.

Po 10 kolejkach The Championship klub Krystiana Bielika zajmuje 16. miejsce w tabeli, z dorobkiem 12 punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.