Aubameyang nazwał prezesa Borussii Dortmund "klaunem". "Zostaw mnie w spokoju"

Pierre-Emerick Aubameyang starł się słownie ze swoim dawnym szefem - Hansem-Joachimem Watzke. Gabończyk w odpowiedzi na wywiad prezesa Borussii Dortmund nazwał go "klaunem".
Zobacz wideo

Watzke w wywiadzie dla Süddeutsche Zeitung uderzył w Gabończyka, który w 2018 roku zmienił klub i trafił do Londynu. - Niektórzy wybierają klub ze względu na pieniądze, a potem przez lata nie grają w Lidze Mistrzów. Aubameyangowi, który świetnie gra w Arsenalu, pewnie robi się ciepło na sercu, gdy spogląda na konto bankowe, ale smuci się, gdy musi oglądać Ligę Mistrzów w telewizji - powiedział Watzke. 

Zawodnik z Gabonu, który grał w Dortmundzie w latach 2013-2018 i był najlepszym strzelcem Bundesligi w sezonie 2016/17, odpowiedział w czwartek na Twitterze: - Lepiej dla Ciebie, żebym nigdy nie powiedział o tym, dlaczego tak naprawdę opuściłem Dortmund. Panie Watzke, jesteś pan klaunem - stwierdził piłkarz

Aubemeyang do prezesa Borussii Dortmund: Zostaw mnie w spokoju

Aubameyang odniósł się także do transferu Ousmane Dembélé do Barcelony w 2017 roku. - Pamiętam, że powiedziałeś, że nigdy nie sprzedamy Ousmane. Zobaczyłeś ponad 100 milionów i pierwszy wziąłeś te pieniądze. Proszę, nie mów o pieniądzach. Zostaw mnie w spokoju, proszę - dodał zawodnik. 

Arsenal zapłacił za napastnika 56 milionów funtów. W 73 meczach zdobył 49 bramek dla swojego klubu. 

Więcej o: