Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA wydawała wyrok w sprawie zapłaty za transfer Emiliano Sali

FIFA zdecydowała, że Cardiff City musi zapłacić FC Nantes 5,3 miliona funtów za transfer Emiliano Sali. Oba kluby nie mogły dojść do porozumienia w tej sprawie po tragicznej śmierci piłkarza.

Emiliano Sala leciał 22 stycznia z francuskiego miasta Nantes do walijskiego Cardiff. Był w trakcie transferu z jednego klubu do drugiego. Niestety, w trakcie podróży doszło do katastrofy lotniczej. Komisja badająca okoliczności katastrofy ustaliła, że podczas lotu nad kanałem La Manche awionetka wykonała zwrot o 180 stopni, po czym runęła w 20 sekund kilkaset metrów w dół.

Wrak samolotu spoczął na głębokości 63 metrów niedaleko wyspy Guernsey. Dodatkowo ustalono także, że pilot nie posiadał licencji, która upoważniłby go do przewożenia pasażerów na zasadach komercyjnych. Przyczyna katastrofy wciąż pozostaje jednak nieznana.

Cardiff musi zapłacić 5,3 miliona funtów za Salę

Od tragicznej śmierci Sali minęło już kilka miesięcy, jednak do poniedziałku kwestia pieniędzy za transfer nie została rozwiązana. Cardiff City - spadkowicz z Premier League - nie chciało zapłacić obiecanych 15 milionów funtów, gdyż twierdziło, że w momencie katastrofy napastnik nie był jeszcze oficjalnie ich zawodnikiem. Innego zdania było FC Nantes.

Spór rozwiązał panel FIFA. Światowa Federacja Piłkarska zdecydowała, że walijski klub musi zapłacić Francuzom 5,3 miliona funtów. To równowartość pierwszej raty, jaką Cardiff zobowiązało się zapłacić FC Nantes. Oba kluby podpisały taką umowę 19 stycznia i to na jej podstawie FIFA podjęła decyzję.

W terminie 10 dni Cardiff City FC i FC Nantes mogą zażądać kopii uzasadnienia decyzji, od której mogą się odwołać do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Na razie nie wiadomo, czy skorzystają z tej możliwości, czy zdecydują się postąpić zgodnie z zaleceniami FIFA.

Celebrytka pomagała przy przejęciu Wisły Kraków. Zamieszany był też Manchester United. Zobacz, fragment najnowszej "Sekcji Piłkarskiej"

Zobacz wideo