Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klubowi koledzy Bielika aresztowani! Spowodowali wypadek pod wpływem alkoholu

Klubowi koledzy Krystiana Bielika zostali zatrzymani przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. Na domiar złego Richard Keogh, kapitan Derby County, w wyniku kolizji doznał poważnej kontuzji kolana - informuje Telegraph.
Zobacz wideo

Derby County to osiemnasty zespół Championship. I choć piłkarze zawodzą, to we wtorek klub zorganizował integracyjną imprezę dla zawodników, członków sztabu szkoleniowego i działaczy. Większość uczestników przyjęcia wróciła do domu około godziny 20., ale część piłkarzy została i bawiła się do późnych godzin.

I choć władze Derby County zadbały o to, by piłkarze wrócili z wynajętymi kierowcami, to piłkarz Tom Lawrence uznał, że jest w stanie prowadzić samochód. Ale się przeliczył. Doprowadził do kolizji, w której ucierpiał kapitan zespołu - Richard Keogh. 33-latek nabawił się kontuzji kolana, która prawdopodobnie wykluczy go z gry do końca sezonu. Gdy policja przyjechała na miejsce zdarzenia, to oprócz Koegha i Lawrence'a zastała także Masona Bennetta.

- Zawodnicy są poddani rygorystycznemu postępowaniu zgodnym z klubowymi procedurami dyscyplinarnymi. Uczestnicy tych wydarzeń wiedzą, że zapłacą wysoką cenę za swoje zachowanie. Poza karami, które otrzymają, liczymy, że zaangażują się charytatywnie w działalność pro-społeczną. Nieuzasadnione działania tej niewielkiej grupy są całkowicie sprzeczne z postawami promowanymi przez klub Derby County. Wszyscy mogą jednak liczyć na nasze wsparcie - czytamy w oświadczeniu klubu.

Zawodnikiem Derby jest Krystian Bielik, który w tym sezonie wystąpił w sześciu meczach Championship.

Więcej o: