David Silva blisko nowego klubu. Legenda Manchesteru City zostanie jego twarzą

David Silva ma zostać twarzą Interu Miami, klubu Davida Beckhama, który będzie grał w amerykańskiej lidze MLS - informuje "The Independent". Piłkarz Manchesteru City już wcześniej ogłosił, że to jego ostatni sezon w ekipie mistrza Anglii.
Zobacz wideo

- To będzie mój ostatni sezon. 10 lat to wystarczający okres. To będzie idealny moment, by powiedzieć «dość» - powiedział David Silva w czerwcu.Manchester City zaoferował mu przedłużenie umowy, ale piłkarz chce zmienić otoczenie - co ważne, zapowiedział, że na pewno nie zagra w innej angielskiej drużynie. Hiszpan trafił do angielskiej ekipy w 2010 roku z Valencii. Teraz wiele wskazuje na to, że 33-letni ofensywny pomocnik zagra w USA.

David Beckham chce zbudować drużynę wokół Davida Silvy

Według "The Independent" może zostać nowym piłkarzem Interu Miami. David Beckham jest współwłaścicielem klubu i szuka wielkiego nazwiska, które mogłoby zostać twarzą klubu. Kandydatem jest David Silva, który mógłby w dodatku pobudzić większe zainteresowanie hiszpańskojęzycznych mieszkańców południowej Florydy, gdzie znajduje się siedziba klubu. Nowy sezon MLS z Interem Miami wystartuje w marcu, co oznacza, że Silva opuściłby pierwsze trzy miesiące - do Interu Miami mógłby przenieść się dopiero latem. Jak podaje angielski dziennik, nowa ekipa ma zostać zbudowana wokół Silvy.

David Silva wygrał z Manchesterem City cztery mistrzostwa Anglii, dwa Puchary Anglii i cztery Puchary Ligi. Z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie wygrał mistrzostwa Europy (2008 i 2012) oraz zdobył mistrzostwo świata (2010).

Więcej o: