Wschodząca gwiazda Premier League ma dwie reprezentacje do wyboru. Już nie jest tak stanowczy

Mimo że Tammy Abraham ma za sobą dwa występy w seniorskiej reprezentacji Anglii, to wciąż może zagrać dla Nigerii. Chociaż napastnik Chelsea dwa lata temu mówił, że takiego tematu nie ma, to teraz nie jest już tak stanowczy i zdecydowany.
Zobacz wideo

Tammy Abraham jest jednym z największych objawień początku sezonu w Premier League. Zawodnik Chelsea, który w klubie przebywa od 7. roku życia, wreszcie doczekał się prawdziwej szansy na Stamford Bridge. Mimo, że 21-latek był antybohaterem meczu o Superpuchar Europy przeciwko Liverpoolowi, gdzie przestrzelił decydujący rzut karny, to w ostatnich tygodniach jest na ustach wszystkich kibiców w Anglii.

24 sierpnia, w trzeciej kolejce Premier League, Abraham zdobył dwie bramki w wygranym 3:2 meczu z Norwich. Tydzień później napastnik Chelsea dołożył kolejne dwa trafienia w zremisowanym 2:2 meczu z Sheffield United. W minioną sobotę 21-latek ustrzelił hat-tricka w wygranym 5:2 spotkaniu z Wolverhampton. Siedem goli w trzech meczach sprawiło, że Abraham, wraz z Sergio Aguero, jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem w Premier League.

Media na Wyspach spekulują, że napastnik Chelsea może otrzymać powołanie od selekcjonera Anglików - Garetha Southgate'a - na najbliższe mecze eliminacji Euro 2020 przeciwko Czechom oraz Bułgarii. Nie wiadomo jednak, czy Abraham to powołanie by przyjął.

Tammy Abraham zagra dla Anglii czy Nigerii?

21-latek ma za sobą dwa występy w seniorskiej reprezentacji Anglii, jednak były to mecze towarzyskie. Abraham regularnie występował też w młodzieżowych reprezentacjach, grając na ostatnim Euro U-21 we Włoszech. Nie jest jednak wykluczone, że ostatecznie napastnik Chelsea zdecyduje się grać dla Nigerii.

Taką szansę daje Abrahamowi pochodzenie jego ojca. Co więcej, Abraham senior, jest bliskim przyjacielem prezydenta Nigeryjskiej Federacji Piłkarskiej, Amaju Pinnick. Ten, we wrześniu 2017 roku, powiedział nawet publicznie, że zawodnik Chelsea zdecydował się na reprezentowanie nigeryjskich barw. Słowom tym sam Abraham później zaprzeczał, dodając że nigdy nie rozważał takiej możliwości.

Teraz zawodnik ponownie odniósł się do swojej sytuacji, jednak tym razem nie był już tak zdecydowany i jednoznaczny. - Słyszałem o tym wiele razy, jednak na razie nie zaprzątam sobie tym głowy. Na razie jestem skoncentrowany na grze dla Chelsea, a inne decyzje przyjdą same w stosownym czasie. Nigdy nie możesz powiedzieć nigdy... - powiedział Abraham.

Więcej o: