Sensacyjna porażka Manchesteru City. Strata do Liverpoolu coraz większa

Manchester City sensacyjnie przegrał z Norwich City 1:3 w meczu 5. kolejki angielskiej Premier League.

Była 18. minuta meczu na Carrow Road, gdy po dośrodkowaniu Emiliano Buendii z rzutu rożnego gola dla Norwich City strzelił Kenny McLean. 10 minut później było już 2:0. Znakomitą akcję przeprowadził Teemu Pukki, który wyłożył piłkę na pustą bramkę do Todda Cantwella.

Goście złapali kontakt tuż przed przerwą. W 45. minucie z lewej strony znakomicie dośrodkował Bernardo Silva, a gola głową strzelił Sergio Aguero. Kiedy wydawało się, że mistrzowie Anglii przeprowadzą ofensywę, która da im zwycięstwo, to gospodarze zdobyli kolejną bramkę. W 50. minucie znakomitą asystą na pustą bramkę popisał się Buendia, a gola dla Norwich strzelił Pukki.

Manchester City przegrał pierwszy mecz w sezonie

Mimo że w 88. minucie bramkę dla Manchesteru City zdobył jeszcze Rodri, to zespołowi Pepa Guardioli nie udało się uniknąć pierwszej porażki w tym sezonie. Mistrzowie Anglii zajmują drugie miejsce w tabeli z pięcioma punktami straty do Liverpoolu. O ile zespół Juergena Kloppa wygrał wszystkie spotkania w lidze w tym sezonie, o tyle City, poza porażką z Norwich, zremisowało też z Tottenhamem.

W następnej kolejce zespół Guardioli zagra u siebie z Watfordem (sobota, 16:00). Wcześniej jednak, bo już w środę, mistrzowie Anglii zagrają z Szachtarem Donieck w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.