Powrót Bartosza Kapustki! Dwóch Polaków trenuje z pierwszą drużyną Leicester City

Bartosz Kapustka i Jakub Stolarczyk wzięli udział w treningu pierwszej drużyny Leicester City. Pierwszy latem wrócił z wypożyczenia do Belgii, a drugi trenował ostatnio w zespołach młodzieżowych "Lisów".
Zobacz wideo

Bartosz Kapustka latem wrócił do Leicester z wypożyczenia do belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Dla drugoligowego klubu rozegrał 21 spotkań, w których strzelił trzy gole. Statystyki z pewnością miałby jednak lepsze, gdyby nie poważna kontuzja, jakiej doznał w marcu. Reprezentant Polski zerwał wówczas więzadło krzyżowe w kolanie, przez co pauzował przez kilka miesięcy i nie wziął udziału w mistrzostwach Europy U21. Teraz były zawodnik Cracovii wrócił do treningów i podjął kolejną próbę wywalczenia miejsca w kadrze "Lisów".

Na miejsce w pierwszej drużynie trzeciego zespołu obecnego sezonu Premier League szanse zdecydowanie mniejsze ma drugi z Polaków, którzy rozpoczęli treningi z zespołem Brendana Rodgersa - Jakub Stolarczyk. 18-letni bramkarz niebawem prawdopodobnie wróci do drużyny U23, gdzie trenował do tej pory.

Kapustka jest piłkarzem Leicester od sierpnia 2016 roku. Łącznie w barwach angielskiego zespołu rozegrał jednak zaledwie trzy spotkania.

Więcej o: