Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Media: Gwiazdor Liverpoolu z nowym wieloletnim kontraktem. Znacząca podwyżka

Virgil van Dijk uzgodnił warunki nowej umowy z Liverpoolem. Holenderski stoper przedłuży kontrakt do końca czerwca 2025 roku - informuje "The Mirror".

Obecna umowa 28-letniego Virgila van Dijka obowiązuje do 2023 roku. Holender jest już dogadany z Liverpoolem, by jego kontrakt został przedłużony o kolejne dwa lata. Wzrośnie pensja zawodnika, który będzie zarabiał 200 tysięcy funtów tygodniowo, czyli o 75 tysięcy więcej niż dotychczas. W dodatku, w nowej umowie będzie dużo bonusów zależnych od liczby czystych kont i występów.

Zobacz wideo

Van Dijk trafił do Liverpoolu w styczniu 2018 roku, a Southampton zarobiło na nim aż 84 miliony euro. Tym samym Holender stał się wówczas najdroższym obrońcą w historii futbolu. Początkowo wielu kibiców i ekspertów uważało, że Liverpool słono przepłacił, ale obecnie nikt już nie ma wątpliwości, że warto było wydać tak ogromną sumę.

W ostatnich dwóch sezonach "The Reds" dwukrotnie grali w finale Ligi Mistrzów. Kilka dni temu van Dijk został nominowany do prestiżowej nagrody FIFA The Best, o którą powalczy z Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Zwycięzce poznamy 23 września.

Więcej o: