"Efekt Coutinho". Liverpool może stracić ogromne pieniądze po transferze Brazylijczyka do Bayernu

W poniedziałek Bayern Monachium oficjalnie potwierdził pozyskanie Philippe Coutinho z FC Barcelony. Brazylijczyk trafił do Niemiec w ramach rocznego wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu za 120 milionów euro. Co ciekawe, przejście 27-latka na Allianz Arena może oznaczać ogromną finansową stratę dla... Liverpoolu.

W styczniu 2018 r. Liverpool sprzedał Philippe Coutinho do FC Barcelony za 120 milionów euro, jednak do umowy wpisano też szereg dodatkowych zmiennych, opiewających na kolejne 40 milionów. Jak dotąd "Duma Katalonii" przelała na konto Anglików tylko 15 mln euro z tytułu bonusów.

Bundesliga. Gol Roberta Lewandowskiego na 2:2 w meczu z Herthą

Zobacz wideo

Philippe Coutinho zawodnikiem Bayernu Monachium. Transfer Brazylijczyka może oznaczać ogromną stratę dla Liverpoolu

Kilka godzin temu stało się jasne, że po 18 miesiącach gry dla "Dumy Katalonii", Brazylijczyk przeniesie się do Bayernu Monachium. Bawarczycy zapłacili za roczne wypożyczenie 27-latka 8,5 mln euro, gwarantując sobie prawo późniejszego wykupu zawodnika za kolejne 120 mln.

Co ciekawe, zakończone sukcesem negocjacje na linii Barcelona-Monachium mogą oznaczać ogromną stratę finansową dla wspomnianego Liverpoolu. Brakujące 25 mln euro, jakie mistrzowie Hiszpanii muszą wypłacić "The Reds" z tytułu bonusów, zostały bowiem obwarowane dwoma warunkami, o których przypomniał właśnie dziennik "Sport". Pierwszy z nich zakłada, że angielski klub otrzyma 20 mln euro, jeśli Coutinho rozegra przynajmniej 100 meczów w barwach "Blaugrany". Kolejne 5 milionów wpłynie na konto "The Reds" w przypadku, gdy Barcelona, z Coutinho w kadrze, wygra Ligę Mistrzów.

 

Pojawienie się Brazylijczyka w szatni mistrza Niemiec oznacza, że Liverpool, przynajmniej w najbliższym czasie, nie ma co liczyć na dodatkowy zastrzyk finansowy.  

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: