Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ashley Cole zakończył piękną karierę piłkarską. Wytłumaczył swoją decyzję

Ashley Cole ogłosił zakończenie swojej 20-letniej kariery piłkarskiej. Były reprezentant Anglii zrobił to podczas programu na antenie Sky Sports.
Zobacz wideo

- Po długim namyśle zdecydował, że muszę zawiesić buty na kołku. Czekam na następny rozdział w moim życiu, mam nadzieję, że będzie to kariera trenera. Jestem już na odpowiednim kursie - wytłumaczył swoją decyzję Ashley Cole, który w niedzielę jest ekspertem przy dwóch spotkaniach Premier League: Sheffield United - Crystal Palace oraz Chelsea - Leicester. 

Ashley Cole największe sukcesy odnosił z Chelsea

Ashley Cole jest legendą reprezentacji Anglii. Rozegrał 107 spotkań w kadrze, choć nie strzelił ani jednego gola (grał jako lewy obrońca). Swoją karierę rozpoczął w Arsenalu, po czym w 2006 roku zdecydował się na sensacyjny transfer do lokalnego rywala. W Chelsea spędził 8 lat, rozegrał w jej barwach 338 spotkań. Strzelił w nich siedem goli i zaliczył 38 asyst. Potem grał przez dwa lata w AS Romie i przez kolejne dwa lata występował w Los Angeles Galaxy. Ostatnio grał w Derby County. 

Ashley Cole trzykrotnie wygrywał angielską Premier League, siedmiokrotnie zdobywał Puchar Anglii (w barwach Arsenalu i Chelsea), a z "The Blues" sięgał również po Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Czterokrotnie znajdował się w jedenastce sezonu Premier League i dwukrotnie w jedenastce sezonu UEFA. W 2010 roku został wybrany najlepszym piłkarzem Anglii.