Młody piłkarz nie poradził sobie z kontuzjami. Popełnił samobójstwo

Joel Darlington, który trenował kilka lat temu z Manchesterem United, popełnił samobójstwo. 20-latek musiał zakończyć karierę piłkarską z powodu licznych problemów zdrowotnych.

Jak będzie wyglądał nowy sezon Premier League?

Zobacz wideo

Złamana ręka i kontuzja pleców sprawiły, że Joel Darlington nie mógł zrealizować swojego marzenia z dzieciństwa - zostać zawodowym piłkarzem. Karierę sportową musiał zakończyć, z czym nie poradził sobie psychicznie. Darlington był wychowankiem walijskiego Bala Town. Występował na pozycji napastnika. Reprezentował Walię w zespołach juniorskich i był uważany za duży talent.

Jego talent przykuł uwagę Manchesteru United. Treningi z "Czerwonymi Diabłami" musiał jednak przerwać po tym, jak złamał rękę. W czerwcu 2017 roku zdiagnozowano u niego chorobę pleców. Fizjoterapia ani akupunktura nie pomogły. 

Gdy 18 marca tego roku jego matka wróciła do domu, zastała zamknięte drzwi do garażu. Udało jej się je otworzyć z pomocą drugiego syna, Kyrana. Gdy otworzyli garaż, spostrzegli, że Joel powiesił się. 20-latek zostawił po sobie notatki, z których wynika, że od dłuższego czasu zamierzał odebrać sobie życie. Teraz opublikowano wyniki śledztwa, które wykluczyły udział osób trzecich w jego śmierci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.