Świetny debiut Krystiana Bielika w nowym klubie. Anglicy pod wrażeniem. "Jest jak Rolls Royce"

Krystian Bielik zadebiutował we wtorek w Derby County. Jego zespół wygrał z czwartoligowym Scunthorpe United FC 1:0 w meczu Pucharu Ligi Angielskiej, a polski obrońca rozegrał całe spotkanie. Anglicy byli pod wrażeniem jego występu, oceniając go jako "imponujący".

Krystian Bielik był jednym z najlepszych polskich piłkarzy na niedawnych mistrzostwach Europy do lat 21. Znakomicie spisywał się w defensywie ekipy Czesława Michniewicza, a do tego strzelił dwa bardzo ważne gole: w meczach z Belgią (3:2) i Włochami (1:0). Trener Arsenalu Unai Emery nie widział jednak miejsca dla niego w składzie swojego zespołu, dlatego dał zielone światło na jego sprzedaż. Bielik podpisał z Derby County aż pięcioletni kontrakt.

"Imponujący debiut" Krystiana Bielika

We wtorek miał okazję do debiutu w nowym klubie. Derby County, które gra w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii), pokonało 1:0 czwartoligowe Scunthorpe United FC w ramach Pucharu Ligi Angielskiej, a polski obrońca rozegrał całe spotkanie, będąc najlepszym piłkarzem na boisku. Anglicy byli pod wrażeniem jego występu. Portal derbytelegraph.co.uk uznał Bielika najlepszym zawodnikiem na boisku, przyznając mu "8" w 10-stopniowej skali. - Dojrzały, imponujący debiut. Pewny w powietrzu i z piłką - dodano w uzasadnieniu oceny.

Kilka ciepłych słów pod adresem Bielika skierował także dziennikarz BBC, Ed Dawes. - Bielik jest jak Rolls Royce wśród piłkarzy - napisał w podsumowaniu spotkania na Twitterze. Jeden z kibiców dodał, że "to najlepszy debiut, jaki kiedykolwiek widział w klubie".

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: