Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tottenham Hotspur potwierdził wielki transfer! Niespodziewane wypożyczenie

Tottenham Hotspur oficjalnie potwierdził sprowadzenie Giovaniego Lo Celso z Betisu! Argentyńczyk został niespodziewanie wypożyczony na rok. Anglicy zagwarantowali sobie jednak opcję wykupu za 60 mln euro, co oznaczałoby, że angielski klub wyrówna swój rekord.
Zobacz wideo

Tottenham Hotspur od dłuższego czasu był zainteresowany sprowadzeniem Giovaniego Lo Celso, ale oficjalnie potwierdził transfer dopiero kilkanaście minut po zakończeniu okna transferowego w Anglii (czwartek, 18:00). Za rok Betis może zarobić aż 60 mln euro. W ten sposób Tottenham wyrównałby swój rekord transferowy - tego lata sprowadził Tanguya Ndombele z Olympique Lyon również za 60 mln euro. Oprócz nich Tottenham sprowadził w tym oknie transferowym jeszcze Jacka Clarke'a z Leeds United.

23-letni Lo Celso grał w Betisie zaledwie przez rok. Najpierw został wypożyczony na rok z PSG, a w kwietniu wykupiony za 22 mln euro. W minionym sezonie strzelił 16 goli i zaliczył sześć asyst w 45 meczach, dzięki czemu został powołany do reprezentacji Argentyny na Copa America.

Tottenham pozyskał również Ryana Sessegnona z Fulham. Według BBC lewy obrońca reprezentacji Anglii do lat 21 kosztował 25 mln funtów. W poprzednim sezonie strzelił dwa gole w 35 meczach Premier League.

Więcej o: