Poznaliśmy nowy klub Mesuta Oezila? Transfer już w styczniu

Mesut Oezil niebawem prawdopodobnie opuści Arsenal. Niemiecki pomocnik może zostać nowym piłkarzem amerykańskiego DC United, do którego dołączyłby w styczniowym oknie transferowym - informuje "Washington Post".
Zobacz wideo

Mesut Oezil powoli kończy swoją przygodę z Arsenalem. Niemiecki pomocnik nie wzbudza zaufania trenera "Kanonierów", a władze klubu w jego możliwej sprzedaży widzą szansę na naprawdę budżetu transferowego i płacowego. Zawodnik, który zarabia obecnie 350 tys. funtów tygodniowo, może trafić do Major League Soccer.

Mesut Oezil zastąpi Wayne'a Rooneya?

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że Oezil, który od kilku miesięcy łączony jest z odejściem z Arsenalu, może zostać następcą Wayne'a Rooneya. 33-letni Anglik we wtorek podpisał kontrakt z Derby County, do którego dołączy w styczniu w roli grającego asystenta trenera. Według informacji Stevena Goffa z "Washington Post", przedstawiciele Oezila w przyszłym tygodniu spotkają się z władzami 4. zespołu obecnego sezonu MLS

Oezil ma za sobą bardzo nieudany sezon. Unai Emery bardzo długo w ogóle na niego nie stawiał, więcej szans dając mu dopiero w końcówce rozgrywek. Łącznie 30-letni pomocnik uzbierał 1741 minut na boisku, najmniej od sezonu 2007/08, w którym występował jeszcze w Werderze Brema.

Więcej o: