Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola skomentował wielki transfer rywala: Był dla nas za drogi. Gratuluję

W poniedziałek Manchester United potwierdził pozyskanie Harry'ego Maguire'a z Leicester City. "Czerwone Diabły" zapłaciły za 26-latka 80 milionów funtów, czyniąc go najdroższym obrońcą na świecie. Rekordowy transfer zdążył skomentować już trener Manchesteru City Pep Guardiola.
Zobacz wideo

W poniedziałek Harry Maguire został nowym zawodnikiem Manchesteru United. "Czerwone Diabły" przelały na konto Leicester City aż 80 milionów funtów, czyniąc 26-letniego reprezentanta Anglii najdroższym obrońcą w historii. Poprzedni rekord transferowy należał do Liverpoolu, który w 2018 r. zapłacił za Virgila van Dijka 75 mln funtów.

Harry Maguire nowym zawodnikiem Manchesteru United. Pep Guardiola skomentował rekordowy transfer

Nowy, spektakularny zakup lokalnego rywala skomentował trener Manchestery City Pep Guardiola. Katalończyk z uznaniem wypowiedział się o umiejętnościach Maguire'a, dodając, że zawodnik był obserwowany również przez klub z Eitihad Stadium. Na drodze transferu stanęła zaporowa kwota, zażądana przez Leicester: "On jest defensorem ze światowego topu. Byliśmy nim zainteresowani, jednak nie mogliśmy sobie pozwolić na taki wydatek. Gratuluję United tego zakupu" - stwierdził Guardiola (za goal.com).

 

W letnim oknie transferowym kadrę "Czerwonych Diabłów" wzmocnili jeszcze: Aaron Wan-Bissaka (przeszedł z Crystal Palace za 50 mln funtów) i Daniel James (Swansea, 15 mln funtów).