Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Mario Mandżukić ustalił warunki kontraktu z angielskim gigantem

Manchester United będzie miał nowego napastnika. Na Old Trafford niebawem powinien trafić Mario Mandzukić - informują włoskie i angielskie media.
Zobacz wideo

Mario Mandzukić ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z Manchesterem United - donosi "La Gazetta Dello Sport". Takie informacje przekazuje także angielskie „Daily Mail”, które dodaje, że Mandżukić w ramach umowy ważnej do 30 czerwca 2022 roku miałby zarabiać 6,2 miliona funtów rocznie, co stanowi wzrost jego dotychczasowego wynagrodzenia o 35 proc.

Manchester United pobije rekord transferowy

"Daily Mail" przekonuje, że Juventus Turyn miałby przystać na ofertę za Mandżukicia w wysokości 15 milionów funtów. I to nie będzie jedyny transfer, który w najbliższych dniach (a może nawet godzinach) przeprowadzi Manchester United. Krok od podpisania umowy z klubem jest bowiem też Harry Maguire. 26-letni obrońca jest już podobno na testach medycznych i jeśli przejdzie je pomyślnie, podpisze z „Czerwonymi Diabłami” pięcioletni kontrakt. A kosztował będzie 80 milionów funtów, czyli o pięć milionów więcej niż najdroższy dotychczas obrońca na świecie - Virgil van Dijk.

Media donoszą, że Juventus bardzo chętnie pozbędzie się Mandżukicia, który nie pasuje do koncepcji Maurizio Sarriego. 33-letni chorwacki napastnik w minionym sezonie wystąpił w 33 meczach. Strzelił w nich 10 goli. Jego kontrakt z Juventusem obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Więcej o: