Oficjalnie! Juventus sprzedał jeden z największych talentów piłki nożnej

Moise Kean został oficjalnie nowym zawodnikiem Evertonu. Juventus na sprzedaży jednego ze swoich najbardziej utalentowanych zawodników zarobi 30 milionów euro.
Zobacz wideo

Moise Kean, złote dziecko włoskiego futbolu, został oficjalnie zawodnikiem Evertonu. Angielski klub potwierdził transfer za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. To jedna z najbardziej nieoczekiwanych transakcji letniego okna, na której mistrzowie Włoch zarobią 27,5 mln euro (ta kwota spełnieniu określonych warunków, może wzrosnąć o kolejne 2,5 mln).

Moise Kean z 5-letnim kontraktem

19-latek, który w ubiegłym sezonie strzelił dla Juventusu 7 goli, podpisał z nowym klubem 5-letni kontrakt. Kean jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy we Włoszech. W seniorskiej reprezentacji "Azzurrich" rozegrał dotychczas trzy spotkania, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

 

Kean to trzeci nowy zawodnik w drużynie Marco Silvy. Wcześniej dołączyli do niej Andre Gomes (przeszedł z FC Barcelony za 25 milionów euro) i Fabian Delph (Manchester City, 9,5 mln).

Więcej o: